Adalet Dağıtan Bir Melek Mi ? Yoksa Arsız Şeytan Mı ? Lucifer Dizi İncelemesi

Lucifer Tanıtım Kapağı
Lucifer Tanıtım Kapağı

Birçok kutsal kitaplarda anlatılanlarda olduğu gibi Lucifer cehennemin bir numaralı müdavimidir. Cehennemdeki yaşantıdan ve babası olan Tanrı ile yaşadığı anlaşmazlıklardan sıkılan beyimiz dünyada bar işletmeciliğine soyunur. Fantastik dizileri beğenerek izleyenlerdenseniz Lucifer dizisi tam size göre !

Lucifer Dizisinin Konusu

Dizimizin öncelikle polisiye tarzında ilerlediğini belirtelim. Los Angeles ‘da bar işletmecisi olan Lucifer, çeşitli olaylar silsilesinde kendini dedektif Chloe ile birlikte işlenen cinayetleri çözebilmek adına yardımcı olurken bulmaktadır. Olayları çözerken chloe ile olan yakınlaşmaları lucifer kardeşimizi biraz daha anlayışlı ve ılımlı bir adam haline getirmektedir. Öyle ki dedektife olan duyguları yüzünden her gece başka bir kadınla yaşadığı ilişkilerine son verecek kadar çok aşık olmaktadır. Aynı zamanda dedektife olan duyguları onu yanındayken savunmasız hale getirmektedir. Dedektifimizin Lucifer’ın şeytan olduğunu öğrenmesi yaklaşık 3 sezon sürüyor. Ne garip!

Lucifer Dizi İncelemesi

Diziye senaryo olarak bakıldığında pek iç açıcı değil lakin Tom Harris (Lucifer Morninstar) ve Chloe (Lauren German) sergilediği oyunculuklar izleyenlerin oldukça sempatisini kazanmasına neden olmaktadır. Dizide gerçekleştirilen montaj ve tasarım işlemleri oldukça yerinde olduğu görülmektedir. En azından Beşinci boyut vb dizilerde olduğu gibi gerçeklikten uzak durumda değil. Ayrıca dizide işlenen mitolojik ve dinsel olaylar örgüsü de insanların dikkatini çekiyor olmalı. Diğer yandan dizide kullanılan replikler izleyenlerin dilinden bir süre sonra pelesenk olabiliyor. Bu açıdan da izleyenlerin oldukça beğenisi kazanılmış durumda.

Lucifer Dizisi Oyuncuları

Tom Ellis (Lucifer Morningstar) : Dizimizin melek yüzlü şeytan olan ana karakteridir.

Lauren German (Chloe Decker) : Dedektif ve bir kız çocuğu annesi, aynı zamanda Lucifer’ı savunmasız kılan yer yüzündeki tek varlık !

D.B Woodside (Amenadiel) : Lucifer dostumuzun muhtemelen aynı anneden olmayan siyahi abisi, yer yüzüne her ne kadar babasının isteği üzerine gelse de dünyanın var olan düzenine ayak uydurup kalıcı olmayı arzulayan karakter.

Rachael Harris (Linda Martin) : Şeytanımızın psikoloğu ve ilk bölümlerdeki yatak arkadaşı olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonradan ise abisi Amenadiel ile ilişki yaşayarak insanın aklına kötü kötü düşünceler getiren kadın !

Lesley-Ann Brandt (Maze) : Lucifer ile beraber cehennemden kaçan iblislerden biri. İlk bölümlerde şeytanımıza olan ilgisi o kadar belli oluyor ki, tabii ki olaylar lehine gelişmediğini anladığı andan itibaren yardımcı/arkadaş ayakları takılması gayet normal karşılanabilir.

Kevin Alejandro (Dan) : Dedektifimiz ile aynı büroda çalışan eski koca rolü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu adamın genişliği bizim Türk insanımız tarafından pek kabul görmese de kendi halinde takılan bir karakter.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*