Bir İntikam Kaç Ömür Sürer ? Kin Film Analizi

Kin-Film-Kapak
Kin-Film-Kapak

Yönetmen koltuğunda Türkan Derya’nın oturduğu başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan, Yılmaz erdoğan, Cem Yiğit Üzümoğlu’nu gördüğümüz Kin filmi gizem ve gerilim türündedir. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan yazmıştır. Netfilix dijital platformda 8 Ekim 2021 yılında yayınlanmıştır. Toplamda süresi 1 saat 46 dakikadır. ” The Chronicles Of Evil” adlı kore yapımı filmin remake olarak yayınlanmıştır. Kin filmini izlerken akıllara ”Bir intikam kaç ömür sürer” sorusu geliyor. İMDB puanı 5.4’tür

Kin Filmi Konusu

Kin filminin olay dizilimi Başkomiser Harun’un (Yılmaz Erdoğan) meslek hayatının en büyük ödülünü aldıktan sonra ekip arkadaşlarıyla gittikleri kutlama yemeğiyle başlamaktadır. Meslek hayatında terfi alacağından son derece emin olan Harun yemekten ayrılarak bir taksiye biner . Taksi şoförünün ormanlık bir alanda durup Harun’un canına kast ettikten sonra Harun canını kurtarmak için taksi şoförünü öldürmüştür. Bir sonra ki gün Harun işlediği cinayetin failini ararken bulur kendini. Harun bu olay ile ilgili edindiği her ipucu Harunu fazlasıyla karmaşık bir olay örgüsünün içerisine çekmektedir. Birbirinden ilginç olayların yaşandığı, samimi oyunculuklarıyla gerilim içinde izleyeceğiniz muhteşem bir film. Kin filminin konusundan bahsedecek olursak bir ailenin intikamını konu edinmiştir.

Kin Film Özeti

Harun meslek yaşamında aldığı ödülü kutlamak için ekip arkadaşları Harun’a yemek düzenler. Harun da biliyordur ki ödülün ardı muhtemel terfi olacaktır. Harika geçen bir gecenin ardından evine gitmek için bir taksiye biner. Şoför taksiyi ormanlık bir alana sürerek Haruna saldırır. Aralarında geçen itişmenin ardından kendini korumak isterken şoförü öldürmüştür. Kolluk kuvvetlerine haber vermek istese de alacağı terfiyi düşünerek bütün delilleri yok ederek olay yerinden uzaklaşır. Ertesi sabah olduğunda ise ana karakterimiz kendini işlediği cinayetin failini ararken bulur. Ceset Karakolun karşısında ki inşaatta vinçe asılmış bir halde durmaktadır. Olayı araştıran ana karakterimizin bulduğu her ipucu onu bambaşka olaylara sürüklemektedir. Harun yıllar önce bir ailenin hayatına kötü bir şekilde dokunmuştur. Bu ailenin fertleri yıllar sonu kendilerine dokunan bu insanlardan birer birer intikam alacaktır. Gerilim ve polisiye severlere iyi seyirler diliyoruz. Başka içeriklerde görüşmek üzere..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*