Gerçekten Masum Mu? Yoksa Vicdansız Bir Katil Mi? Ratched Dizi Analizi

Gerçekten Masum Mu? Yoksa Vicdansız Bir Katil Mi? Ratched Dizi Analizi
Gerçekten Masum Mu? Yoksa Vicdansız Bir Katil Mi? Ratched Dizi Analizi

Netflik de yayınlanan psikolojik gerilim ve dram türünde ki dizinin yönetmenliğini Evan Romansky ve Ryan Murphy yapmıştır. Bir sezon sekiz bölümden oluşmaktadır. Amerikan yapımı olan dizi 18 Eylül 2020 yılında yayına girmiştir. Dizi Aslında 1962 yılında Ken Kesey tarafından yazılan One Flew Over The Cuckoo’s Nest Romanının bir karakterini konu almaktadır. Ratched dizisini izlerken kendinize gerçekten masum mu? Yoksa vicdansız bir katil mi? Sorusunu sıkça sorabilirsiniz. Dizi 2019 yılının başlarında çekilmeye başlanmıştır. Çekimlerin büyük bir kısmı Los Angeles ve 20th Century Fox stüdyolarında yapılmıştır. Baş rollerinde Sarah Paulson oynamaktadır. IMDB puanı 7,6.

Ratched Dizi Konusu

Dizinin konusu Hemşirelik yapan ana karakterimizin bir akıl hastanesinde çalışmaya başlamasıyla ortaya çıkıyor. Bu akıl hastanesinde insanlar üzerinde acımasız deneyler yapılmaktadır. Ana karakterimizde insanları iyileştirmek için kendine has yöntemler kullanmaktadır. Ana karakterimizin akıl hastanesinde çalışmak istemesinin bir amacı vardır. Ana karakterimizin gün geçtikçe amaçladığı şey uğrunda karanlık yüzü ortaya çıkmaktadır. Mildred güzel görüntüsüyle ve hemşirelik donanımıyla sağlık sektöründe ki beklentileri karşılamaktadır. Bu yüzden akıl hastanesine girmesi zor olmamıştır. Çalıştığı hastane de herkesi etkisi altında bırakan ana karakterimizin amacı hastaneye yeni yatacak olan birçok kişinin ölümüne sebep olan üvey kardeşidir. Üvey kardeşini infazdan kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Rached Dizi Özeti

Dizinin ilk bölümü ana karakterimizin üvey kardeşi Edmund Tolleson’nun beş rahibi acımasız bir şekilde öldürmesiyle başlamaktadır. Katilin bunu yapmasının bir amacı vardır, rahiplerden biri öz babasıdır ve annesinin başına gelenlerin intikamını almak için bu cinayetleri işlemiştir. Katil bu olaydan sonra hapse gönderilmek yerine akıl hastanesine gönderilmiştir. Bunun üzerine ana karakterimiz hemşire kılığına girerek kendini akıl hastanesine görev yapmak üzere kabul ettirir. İlerleyen bölümlerde akıl hastanesinin doktoru lobotomi adında bir tedavi geliştirmiştir bu tedavi yöntemini valiliğe de kanıtlamak ister bu yüzden vali sekreterinin de arasında bulunduğu bir gösterim hazırlamıştır. Bu gösterimden sonra vali sekreteri ve ana karakterimiz tanışırlar. Sekreterin herkesten sakladığı o dönemde hastalık olarak adlandırılan cinsel yönelim olarak lezbiyendir. Ana karakterimizden etkilenerek onu bir yemeğe çıkarır. Ana karakterimiz bu durumdan rahatsız olur. Gizem dolu hikayesiyle sizleri kendine çeken Rached dizisinin henüz bir sezonu yayımlanmıştır ikinci sezonunun da yayınlanacağı konuşulmaktadır. Gizem ve gerilim seviyorsanız mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*