Hafta Sonu İzlenecek Filmler Listesine Bir Yenisi Daha, Carrie: Günah Tohumu

Carrie: Günah Tohumu
Carrie: Günah Tohumu

Ünlü yazar Stephan King’in 1974 yılında korku türünde yayınlanan Göz Romanınından sinemaya uyarlanmış üç filmi bulunmaktadır. İlk Film 1976 yılında gösterime girmiştir. 1976 yılında gösterime giren Carrie filminin yönetmenliğini Brain De Palma yapmaktadır. O dönemde Carrie White rolünü Sissy Spacek üstlenmiştir. Yönetmen Brain De Palma o dönemde sinemaya getirdiği yeni teknik özelliklerden dolayı döneminin en iyi 20 korku filmi arasında yer almasını sağlamıştır. 1999 yılında yönetmen Katth Shea tarafından The Rage: Carrie2 adıyla ikinci kez beyaz perdeye uyarlanmıştır. Bu dönemde ki başrol oyuncumuz Emily Bergl’dir. Son olarak 2013 yılında ki uyarlamasında yönetmen koltuğunda Kimberly Peirce oturmaktadır. Carrie White rolünde bu kez genç oyuncu Chloe Grace Moretz oynamaktadır. Üç filmde ABD çıkışlıdır. Dram ve korku türünde bir yapıttır. Sırasıyla filmlerin İMDB puanları: 1976 yapımının 7,4, 1999 yapımının 4,7, 2013 yapımının 5,9

Carrie: Günah Tohumu Film Konusu

Dindar annesi tarafından baskı ve zulüm gören genç bir kız lise çağına geldiğinde de arkadaşları tarafından dalga geçilen, alay konusu olan bir kızdır. Kendi halinde yaşayan içine kapanık olan baş karakterimizin kendisinde fark ettiği ve herkesten sakladığı psişik güçleri vardır.  Mezuniyet balosunun olduğu gün onunla dalga geçen arkadaşlarına bu gücünü kullanacaktır.

Carrie: Günah Tohumu Özeti

Film başlangıcı ana karakterimizin annesi olan Margaret White’ın ana karakterimizi doğurmasıyla başlamaktadır. Doğum sırasında ana karakterimizi öldürmek için çok uğraşmış ancak başaramamıştır. Bu olaydan yıllar sonra lise çağına gelen ana karakterimiz okulda da arkadaşları tarafından dışlanmaktadır. Dersten sonra okulda duş aldığı bir sırada ilk adetini gören ana karakterimiz bunun ne olduğunu bilmediği için çok korkmuştur. Durumu fark eden arkadaşları tarafından yine alay konusu olmuştur. Bu olaydan öğretmenlerinin haberdar olmasıyla durum hakkında baş karakterimiz bilinçlendirilmiş ve annesine haber verilmiştir. Ancak aşırı dindar olan annesi tarafından baş karakterimiz suçlanmıştır ve merdiven altında ki bir odaya dua etmesi için zorla kapatılmıştır. Burada geçirdiği zaman diliminde kendinde ki bazı güçleri fark etmeye başlayacaktır. Kendisinde yaşadığı bu duruma anlam veremeyen başkarakterimiz bu güçlerle ilgili kitapları okumaya başlayacaktır. Baş karakterimizle uğraşan arkadaşı chris okul tarafından cezalandırılarak yıl sonu balosuna gelmesi engellenmiştir. Baş karakterimizle dalga geçen başka bir arkadaşı Sue Snell yaptıklarından dolayı vicdan azabı çekmektedir. Bu yüzden erkek arkadaşı olan Tommy Ross’un, Carrie ile birlikte baloya gitmeye ikna etmiştir. Telekinezi gücünü çok iyi kullanmayı öğrenen carrie artık annesine de boyun eğmemektedir. Annesi kızının baloya gitmesini istemese de karşı çıkamayacaktır. Tommy ile birlikte baloya giden Carrie, düşmanı olan Chiris’in kuralarla oynatmasıyla kral ve kraliçe Tommy ve Carrie seçilmiştir. Bu duruma çok sevinen ana karakterimiz sahneye selam vermek için çıktığı sırada Chiris tarafından hazırlanan kova dolusu domuz kanı Carrie’nin üzerine dökülmüştür. Bu duruma çok sinirlenen ana karakterimiz gücünü kontrolsüz bir şekilde kullanmaya başlar baloda ki herkes ölür Tommy de dahil. Bu olaydan sonra eve dönen ana karakterimizin annesi her şeyin düzeleceğini söyleyerek kızına sarılır. Bu sırada arkasında çıkardığı bir bıçağı kızına saplar, olayın şokuyla ana karakterimiz annesinin üzerine gücünü kullanarak bütün kesici aletleri atarak annesini öldürür. Baloda yaşananları öğrenen Sue ana karakterimize bakmak için eve gelir ancak Carrie ona bir kız çocuğu olacağını söyleyerek evden çıkarır. Sue evden çıktıktan sonra ev yerle bir olur. Bu olaydan sonra Sue ana karakterimizin mezarının başına giderek bir buket koyar. Mezar taşında ‘’Carrie White cehennemde yanıyor’’ yazmaktadır. Sue’nin mezardan ayrılmasıyla taş paramparça olur. Mistik dokulu film severler için kesinlikle ayrı yıllarda çekilmiş üç filminde izlenmesini tavsiye eder, iyi seyirler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*