How I Met Your Mother İncelemesi

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

Dizinin ana kahramanı olan Ted’in gençliğinde dört arkadaşıyla birlikte başından geçenleri ve hayatının aşkını anlatan romantik komedi dalında boy göstermektedir. How i met your mother kimilerine göre Friends dizisinin devamı olarak kabul edilse de, çoğunluk için hayatlarda vazgeçilmez bir yapıt haline gelmiştir. Olaylar Ted’in en yakın arkadaşları olan Barney, Marshall, Lily ve büyük aşkı Robin etrafında dönmektedir. Dizi toplamda 9. Sezon ve 208 bölümden oluşmaktadır. Genellikle iç mekan çekimlerine yer verilse de izleyiciler için her zaman eğlenceli bölümler çekilmiştir. Bu dört kafadarın en ortak özellikleri ise espri ve yaşam tarzlarının birbirleri ile kusursuz bir uyum göstermesidir. Onlar için McLaren’s isimli barda birlikte içki içip laflamak dünyanın en eğlenceli aktivitesidir. Robin karakterinin Ted ve Barney ile süregelen marjinal ilişkisi dizinin tutkunlarını zaman zaman rahatsız etse de karakterlerin işleniş biçimi gerçekten kusursuzdur.

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

How I Met Your Mother Karakterleri

Ted Mosby, Dizinin ana karakteri. Aynı zamanda mükemmel ilişkiyi arayan fazla romantik bir adam. Nitekim yıllar sonra kendine itiraf edeceği gibi mükemmeli değil Robin’i istediğini fark eden karakter.

Barney Stinson, Grubun playboy ve daha fazla kadına sahip olma çabasından kendini alamayan karakteridir. Sizlere itici gelebilir lakin aynı zamanda grubun en eğlenceli karakteri.

Marshall Eriksen, Lily’e duyduğu aşk ile yaşayan hem romantik hem de bir o kadar şapşal olan karakterdir. Barney bunu duymaktan pek hoşlanmasa da Ted’in en yakın arkadaşıdır. Barney ile kimi zaman bu konunun tatlı atışmalarını yaşayan karakterdir.

Lily Aldrin, Marshall’ın müstakbel eşi. Kendi yaşam standartlarını belirlemeye çalışan ama grubun verdiği sinerjiden kendini alamayan karakterdir.

Robin Scherbatsky, Ted’in biricik aşkı. Barney’in saplantılarını yok eden kadın. Kanadalı bir aileden gelse de New York hayatına adapte olmaya çalışan, evlilik fikrine kesinlikle sıcak bakmayan karakterdir.

Eğer romantik komedi türünden vazgeçemeyenlerdenseniz How i met your mother dizisinin tam size göre olduğunu düşünüyoruz. 20 dakikalık kısa bölümlerden oluşması insanı biraz sinir edebilir. Lakin 9 sezon olmasına rağmen zamanın nasıl geçtiğini siz bile anlayamayacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*