Mistik Bir Dizi Mi Lazım ? Freud Tam Sana Göre

freud dizi
freud dizi

Bir Netflix dizisi olan Freud’un 1. Sezonu 15 Mart 2020 yılında Vizyona girmiştir. Netflixte gösterime başlandığı tarih ise 15 Mart 2020 tarihidir. Başrollerini Robert Finster ve Ella Rumpf canlandırdığı dizi 8 bölüm olarak 1. Sezon tamamlanmıştır. Yönetmenliğini Marvin Kren yapmıştır. Almanya ve Avusturya’nın ortak yapımı olan bir suç dizisidir. Netflixte Avusturya’nın ilk orijinal serisi olma özelliğine de sahiptir. Çekimler Viyana’da çoğunlukla da Prag’da yapılmıştır.

Freud Dizi Konusu

Kısmi olarak gerçek olaylardan yararlanılmıştır. 1900’lü yıllarda ki Viyana da gerçekleşen bir dizi cinayet ve mistik olayların gerçekleştiği macera dolu bölümleri soluksuz izleyeceksiniz. Psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud’un gençlik yıllarından esinlenilmiştir. Her bölüm ortalama 55 dakika sürmektedir. Dizide ki bazı karakterlerde gerçek kişilerin isimleri kullanılmıştır fakat dizi kurmacadır.

Freud Dizi Özeti

Sigmund Freud’un kaçırılma ve gizemi bilinmeyen cinayetlerin çözülmesi için bir medyum ve dedektifle anlaşılması ile olaylar gerçekleşmeye başlar. Nörolog olan Sigmund Frued’a kimse inanmamaktadır. Bu sebeple kendi muayenehanesini kurar ve kendi geliştirdiği yöntemlerle hastalarını tedavi etmeye başlar. Tedavi yöntemi olarak hipnozu benimsemiştir ve birçok girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Zamanla bu konuda ilerlemiş ve psikanalitik kuramın kurucusu olmuştur.

Freud Dizi Karakterleri

Robert Finster – Sigmund Freud:

Dizide Sigmund Freud’a hayat veren başrol oyuncusu tavırları ve mimikleriyle çok beğenilmiştir. Başarılı oyunculuğuyla çok sevilmiştir.

Ella Rumpf- Fleur Salome:

Dizide Fleur Salomeye hayat veren başarılı oyuncuyu dizide gizemli bir medyum olarak tanımaktayız. Bu rolüyle diziye farklı bir hava katarak gerilim ve heyecanınızı körükleyecektir.

Georg Friedrich- Alfred Kiss:

Gerçek hayatta Freud’u her zaman destekleyen eski bir savaş gazisi olan Alfred Kiss’e hayat veren aktör Georg Friedrich’tir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*